Beşiktaş Kap'ta Mario Gomez Açıklamasında Bulundu!
Genel

Beşiktaş Kap’ta Mario Gomez Açıklamasında Bulundu!

Beşiktaş Mario Gomez’i Fiorentina’dan kiralarken başka bir takıma kiralanması halinde bonservis bedelinin yarısını alacağına dair kulüpte anlaşmada bulunmuştu.

Alman asıllı ünlü golcü Beşiktaş’ta 1 sezon oynadıktan sonra Wolsburg’a transfer oldu. Fiorentina bu transferden 1 Milyon 50 bin Euro alacağını duyurmuştu. Dolayısıyla Beşiktaş kulübü bu transferden bonservis ücretinin yarısını almaya hak kazanmıştı. Beşiktaş ise transferdeki rakamların doğruyu yansıtmadığı gerekçesiyle olayın peşine düşmüştü. Wolsfburg’a 7 milyon Euro’ya transfer olmuş, Beşiktaş’ın ise bu transferden 3.5 milyon Euro alacağı öne sürülmüştü.

KAP’a yapılan o açıklama:

Mario Gomez 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina Kulübünden Wolfsburg Kulübüne transfer olmuştur. Fiorentina Kulübü tarafından Şirketimize yapılan bildirimde, Wolfsburg Kulübü tarafından bu transfer nedeniyle kendilerine ödenecek toplam transfer bedelinin 1.050.000 Avro olduğu, bu kapsamda Şirketimizin bu bedel içinden 525.000 Avro’ya hak kazandığı bildirilmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu ve Hukuk Müşavirliğinin, Fiorentina Kulübü, Wolfsburg Kulübü, her iki Kulübün bağlı olduğu federasyonlar ve Ülke makamlarından temin edilen belgeleri inceleme süreci devam etmekte olup bundan sonraki Hukuki Sürecin devamında izlenecek adımları belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply