Arsenal Mesut Özil ile Kontrat Yenilemeye Hazırlanıyor
Bets10, Genel

Arsenal Mesut Özil ile Kontrat Yenilemeye Hazırlanıyor

Arsenal iki yıldız futbolcusu ile kontrat uzatmak için kolları sıvadı. Mesut Özil ve Alexis Sanchez ile yollarını ayırmak istemeyen Arsenal, gerekli çalışmaları şimdiden başlattı.

Özil İmzalayacak, Sanchez Belirsiz

Mesut’un mevcut kontratı 2018 yılının yaz aylarında sona erecek, Sanchez’in kontrat bitimi ise 2017. Durum böyle olunca, iki önemli futbolcusunu elinde tutmak isteyen Arsenal’in Mesut ile anlaştığını ancak Sanchez’in durumunun belirsiz olduğunu belirten Daily Mirrors futbol yazarı John Cross, Sanchez ile uzun dönemli bir kontrat imzalanmasının zor olduğunu belirtti.

Alexis Sanchez’in Aldığı Ücret ile İlgili Problemi mi Var?

“Sanchez şu an için haftalık 130 bin Sterlin kazanırken, bu miktarı haftalık 200 bin Sterlin’e çıkarmak istiyor” iddiasında bulunan Cross; aynı zamanda Sanchez’in sözleşme şartlarında da değişiklik yapmak istediğini düşündüğünü söyledi.

Sanchez’in Özil Kıskançlığı

Cross açıklamalarında Özil’in haftalık 200 bin Sterlin aldığını ve sözleşme şartlarının da Sanchez’e göre daha iyi olduğunu ve bu durumun Sanchez’i rahatsız ettiğini belirtti. Forvet oyuncaları normal şartlarda daha fazla ücret alırken, Sanchez’in aldığı ücretin Masut Özil’e nazaran daha az olmasının, Sanchez üzerinde olumsuz etki bıraktığı düşünülüyor. Yakın zamanda sözleşmenin imzalanıp imzalanmayacağının belli olacağı ve Arsenal’in Şilili oyuncuyu kaybetmek istemediği ise kulislerde konuşuluyor.

Alexis Sanchez Kimdir?

Futbola 2013 yılında başlayan Alexis Sanchez, 19 Aralık 1988 yılında Şili, Tocopilla’da dünyaya gelmiştir. Şili tarihinin en pahalı futbolcusu olma unvanını taşıyan genç yıldız, şimdiye kadar Cobreloa, Udinese, Colo-Colo, River Plate, Barcelona formalarını giymiştir. 2014 yılında Arsenal’e transfer olan başarılı futbolcunun 2017 senesinde Arsenal ile sözleşmesi sona erecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply